Jak za darmo przesyłać duże ilości plików przez maila za pomocą Dysku Google

Cześć! W tym poradniku poznasz mój sprawdzony sposób na wysyłanie dużej ilości plików (również dużej wielkości plików) za pomocą darmowego narzędzia – Dysku Google. Pokażę Ci też w jaki sposób odbierać te pliki i zapisywać na swoim komputerze.

1. Dlaczego nie warto przesyłać plików za pomocą maila?

W ten sposób bardzo szybko zapełnisz swoją skrzynkę mailową i będziesz musiał/a dokupić miejsce lub zmienić skrzynkę. Możesz oczywiście wyczyścić skrzynkę, ale wszyscy doskonale wiemy jak trudno jest oddzielić niepotrzebne maile od tych, które w przyszłości mogą się nam przydać. Dlatego lepiej po prostu nie wysyłać plików przez maila. Zamiast tego umieszczaj pliki na Dysku Google, a w mailu wysyłaj linki do plików/folderów.

2. Dlaczego polecam właśnie Dysk Google?

Różnego rodzaju serwisy hostingowe w dłuższym okresie czasu pojawiają się i znikają z rynku. Kto z Was pamięta jeszcze czasy rapidshare? No właśnie, prawie nikt 🙂 Dziś liczą się najwięksi gracze na rynku i to oni dają nam najlepsze warunki oraz gwarancję działania. Dysk Google lubię przede wszystkim za 15GB darmowej przestrzeni, brak ograniczeń czasowych, bardzo szybki transfer danych, możliwość wznawiania pobierania w przypadku zerwania łącza. RapidShare 600x300 - Jak za darmo przesyłać duże ilości plików przez maila za pomocą Dysku Google

1. Jak przesyłać dużej wielkości pliki lub foldery z plikami?

Po prostu otwórz Dysk Google i przerzuć myszką pliki z komputera na okno przeglądarki. Zamiast przesyłać pliki możesz po prostu stworzyć indywidualny link do wybranego pliku lub folderu, który znajduje się na Twoim Dysku Google.

jak wysyłać pliki przez mail dysk google - Jak za darmo przesyłać duże ilości plików przez maila za pomocą Dysku Google

2. Jak pobierać pojedyncze pliki lub całe foldery z Dysku Google?

Do pobrania plików nie musisz być nawet zalogowany. Wystarczy kliknąć ikonę strzałki i poczekać aż rozpocznie się pobieranie. Jeśli pobierasz folder z Dysku Google, musisz poczekać aż zostanie on skompresowany do pliku zip.

jak pobrac pliki z dysku google - Jak za darmo przesyłać duże ilości plików przez maila za pomocą Dysku Google

3. W jaki sposób oddaję moim klientom gotowe projekty – dlaczego kompresuję pliki do formatu .zip

Podczas pobierania folderów Dysk Google będzie je wcześniej kompresował do formatu zip. Wolę to zrobić sam, dlatego przed wysłaniem plików na Dysk Google kompresuje je na moim komputerze.

 

Jeśli spodobał Ci się poradnik i chciałbyś więcej tego typu materiałów to zostaw proszę komentarz lub napisz do mnie w wiadomości prywatnej jakie tematy Ciebie interesują.

 

Nie przegap kolejnych poradników i zapisz się do newslettera!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dostęp do bloga jest całkowicie darmowy.

Prowadze go hobbystycznie, dla moich Klietnów i nie tylko!
Poza tym zajmuje się fotografią reklamową.
Moją ofertę pozasz dokładnie stronach:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności